HAPPY B-DAY TO ME

Tak je to tady. Ten slavný den, který se zapíše do dějin! Den, na který se těší snad každý teenager! Prostě a jednoduše den D!

Sedíš u počítače a hypnotizuješ ukazatele času v pravém dolním rohu obrazovky.

23:59

23:59

23:59

00:00

Oh God! Happy B-Day to me!

Taky jsi se těšil na osmnáctiny, nekecej. Otevírají se ti přece úplně nové možnosti. Tvůj život už nikdy nebude stejný.
Čekáš půlnoční telefonát, ten nepřichází. Aktualizuješ facebook, nikdo nepíše. Proč taky? Všichni spí.
Dobrou.

 

Né vážně. Na tom, že je mi vlastně dnešním dnem osmnáct, není nic tak moc zvláštního. Narozeniny jako každé jiné. Dostaneš pravděpodobně nějaké dárky od rodičů a babičky, pár lidí ti napíše smsku, ten zbytek, pro který nic neznamenáš, ti napíše na zeď na facebooku a tím to končí. Tyhle pseudo gratulace vážně nesnáším. Když chci někomu popřát, tak osobně. Nemám k tomu možnost? Ok, zavolám nebo teda napíšu zprávu, pokud si nejsme tak blízcí. Ale napsat to na zeď na facebooku… bliklo ti tam upozornění, co?
V okamžiku, kdy ti klapne osmnáctka, nejsi dospělý – jsi jen plnoletý. Můžeš samozřejmě dělat spoustu věcí. Legálně. Třeba kupovat si alkohol, kouřit, mít svatbu (o nějakých svatbách v sedmnácti kvůli mimču tu mluvit nebudeme) a tak.
Jenže tím přeci končí veškerá sranda. Ty prostě můžeš jít párty k baru a říct si o panáka. Nemusíš jít za opodál stojícím týpkem a poprosit ho, aby koupil tobě a tvojí kamarádce Jacka. Přičemž z něj teda ještě stihneš vytáhnout číslo (pro ty míň oldschool facebook), takže to mělo svoje výhody. Ale není to ono.
Už to není sranda.

Tenhle věk s sebou nese také určitou zodpovědnost. Například když budeš hovado, tak tě prostě zavřou. Nebo tě aspoň rodiče vykopnou, aby ses postavil na vlastní nohy. Což je mimochodem pravda. Znám skutečně pár lidí, kterým v osmnácti mamka řekla, že by měli odejít a žít sami. To bys koukal jak rychle dospěješ.

Tak jsou teda osmnáctiny super nebo ne? Je to úžasné. V podstatě jsi teď samostatný, můžeš si více méně dělat co jenom chceš (polemizovat nad vykradením banky taky nebudeme). Ale ono se toho ve skutečnosti zase tak moc nemění. Jenom jsi o rok starší.

coneonly

(obrázek jsem ukradla na googlu, obvi)

 

5
Komentář
  • Kurkiklanka
    Září 16, 2016

    Nojo, má to spousta záporů, ale…stejně se na ně těším! :D

Co napíšeš ty?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *