Filmy | 1

Přišel podzim a s ním i jeho dlouhé sychravé večery (jak poetické). Pro milovníky filmů tu mám pár tipů, s kým je strávit. S Vee, Stacie nebo snad Grace? Není nic lepšího, než se natáhnout na postel, zachumlat se do heboučké deky, vzít si hrnek čaje a na chvilku prožívat život někoho jiného. 

Myslím, že trailery si umíš na youtube najít sám. Pokusím se nespoilovat. Ale vlastní krví neručím.

 

NERVE: Hra o život

Přesvětélkovaný noční New York a apka, ve které ti lidi dávají úkoly. Ty chceš vyhrát, obvi, to znamená mít nejvíc diváků. Co všechno bys pro to udělal? Nebo se budeš radši jen dívat?
Vee prostě není žádná výrazná osobnost a snaží se dokázat své BFF Sydney, že dokáže být hráč. Připlete se do toho Ian se spoustou věcí, co měl asi Vee říct a neřekl. Nečekaně.
Jak film běží, všechno se víc a víc hrotí. Abych byla upřímná, zarazila mě jedna věc. Nemyslím si totiž, že v reálném životě by se věci odehrály jinak. A to je teda dost děsivé.

1473337445

Dave Franco, Emma Roberts

 

Freeheld

Homosexualita, registrované partnerství, smrtelná nemoc. Co víc chtít, když máte v plánu plakat ještě týden. Laurel umírá. Její partnerka Stacie nemá nárok na rentu – protože je žena. Film je inspirován skutečnou dvojicí, což mu dodává tu stránku „zamysli se“. Pusť si to jen s kapesníkama.

freehld

Ellen Page, Julianne Moore

 

Ti druzí

Já a horor teda rozhodně nejsme kamarádi. Ale tady, ani nevím proč, jsem udělala výjimku. A nelituju. Grace se se svými dvěma dětmi, přistěhuje do starého domu. Celý dům je zahalený do černých závěsů, kvůli alergii na sluneční světlo, kterou děti trpí. Už to dodává strašidelnou atmosféru. Nemluvě o stylu, kterým je to natočeno. Anna, starší z dětí, vidí chlapce Victora.
Čekáš klasickou duchařinu s odhalením starého hřbitova, na kterém dům stojí. Ne, ne, ne! Pointa tě zaručeně zvedne ze židle! Excelentní herecké výkony, poutavý styl a napětí trvající po celý film s nečekaným odhalením. Topka.

normal_ti_druzi

Nicole Kidman

 

Like Crazy

Pořádná romantika nesmí chybět. V češtině je titul uvedený „Zamilovaní“, ale podle mě ničí význam (jako spousta překladů). Tenhle film mě upřímně šíleně moc zasáhl. Je o lásce, o čem jiném, ale bolí.
Anna studuje v Americe. Zamiluje se do Jacoba. Jenže nesmí zůstat a vrací se zpět do Británie. Zůstat spolu/celá zeměkoule mezi námi. Sad, sad, sad. Kapesníčky do zbraně.

h_mr_likecrazy

Anton Yelchin, Felicity Jones

 

Dej mi vědět, jak se ti filmy líbily. Hezké podzimní večery přeji. A nejlepší je melounový čaj.

coneonly

3
Komentářů
 • Amanda 157
  Listopad 20, 2016

  Kde si sehnala ten obrázek čajů je strašně cute :3

  • CONE
   Listopad 20, 2016

   do vyhledávače googlu napíšu co potřebuju, k tomu napíšu „tumblr“ – aby to vyhledávalo příspěvky z tumblru :)

Co napíšeš ty?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *