Fantastická zvířata a kde je najít

Dneska jsem byla po dlouhé době v kině. Konečně totiž došly dlouho očekávaná zvířátka na plátna! Ta dáma mi prodlužuje mládí, miluju to. 
Měla jsem opravdu vysoká očekávání…

… a David Yates, Eddie Redmayne ani Joanne Rowling nezklamali.

Číst články, kde madam Rowling potvrzuje, že další HP nebude, bylo pro každého fanouška smutné. Ale Mlok přece nemá s Harrym nic společného. Takže když jsem se dozvěděla o připravovaném příběhu Mloka Scamandera, nemohla jsem tomu uvěřit. Opravdu moje mládí nekončí? Vážně se budu dozvídat víc a víc věcí z kouzelnického světa? Aww… Nemusím snad dodávat, že jsem se těšila jak malá holka na Ježíška (na kterého se mimochodem těším doteď a pokaždé, když zvoní zvoneček, zhoupne se mi žaludek očekáváním a vzrušením – ale o tom potom).

Na premiéru jsem se MÁLEM dostala. Dvakrát.
Nejdřív jsem si řekla, že přeci nepotřebuju přímo na půlnoční. Že vlastně vůbec nepotřebuju do kina. Čím víc se ale blížil den D, tím víc jsem litovala.
Jeden lístek mi proklouzl mezi prsty zřejmě kvůli pěti minutám (inside joke) a nakonec jsem neměla auto. Hah.
Stejně jsem jela v den premiéry. Tak co.

Víš, co bylo fajn? Ta sladká nevědomost. Když jsme jakožto Potterheads čekali na nové zfilmované díly HP, nebylo tam to zvláštní napětí, protože jsme už z knížek věděli, co se stane. Ale tady jsme nikdo nic nevěděl (jo jasný, trailery jsme viděli, ale… ty víš…). Mloka jsme prostě neznali. A až tam jsme měli možnost ho poznat. Kouzlo.

Po patnácti minutách reklam to začalo. Nahrnuly se mi slzy do očí už jen z té hudby. Jsem cíťa. I know.

Pro mě je hudba v životě důležitá a soundtracky jsou prostě top. Jsou tu k tomu, aby dokreslily atmosféru děje. Dívat se na tu nádheru a rozpoznávat v pozadí hudby náznaky melodie z Harryho Pottera bylo prostě kouzelné! Mrazilo mě. Kouzla. Jinak to popsat nejde.

Eddie Redmayne. No, pokud jde o něj. Nemám slov. Ten člověk je sám o sobě zajímavý, jiný. Natož s rolí takového zajímavého, jiného člověka. Myslím, že není co dodat.

Celkově jsem fakt spokojená. Ze sedačky mě to teda nevytrhlo, ale půjdu na to znovu klidně osmkrát. Zasmála jsem se, zaplakala jsem si a vrátila jsem se do světa, který miluju.

A jak se líbila Fantastická zvířata tobě?

coneonly

3

Zatím žádný komentář

Co napíšeš ty?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *