Maturitní ples

Od malička nás zasypávají americké filmy, takže je ti jasné, že snad každá holka sní o dokonalém maturitním plese, kdy přijde v nádherných šatech na schody, kde na ní rozsvítí světla a zraky všech přítomných se upnou na ni. Do toho tam ještě získá srdce kluka svého života (který ji předtím buď neznal, nebo ignoroval, nebo to nakonec bude její doposud nejlepší kamarád, přičemž ten, co jí ignoroval, se ukáže jako největší vůl) a vyhraje titul královny plesu.
Jenže to je Amerika, drahoušku. A ještě k tomu film.

Já jsem se na svůj maturitní ples netěšila. Spíš jsem z něj měla obavu. Celá ta komplikovaná organizace, kdy se na poslední chvíli sesypalo co mohlo, zklamání z šatů a vědomí toho, že tam nebude osoba, kterou tam chceš snad nejvíc.

Abych to uvedla na pravou míru… nechávala jsem si šaty šít. Upřímnost? Ano, byly hezké. Ale vzhledem k tomu jak měly vypadat a jaká byla finální verze, jsem byla neskutečným způsobem zklamaná a ještě jsem měla pocit, že mi nesluší, takže jsem je zřejmě nedokázala ocenit.
Poučení? Říkej přesně to, co si myslíš a dej vědět, jak věci chceš.

Téma? Indiáni!
Barmani? Nejkrásnější!
Výzdoba? Ještě hezčí než barmani!

Učesaná a nalíčená jsem přišla do předem připraveného sálu a musím říct, že všechny holky jsme vypadaly asi nejlépe za celý svůj dosavadní život. Nádhernější budu snad jen na svatbě. Snad. SNAD! (o klucích nemluvím, ty jsou pořád stejní)
Po pištivých výkřicích typu „Ach tobě to sluší!“ a „Ježiši vy jste všechny tak nádherné!“, zkouškách předtančení a nástupu, instrukcích zvukařovi, moderátorovi a kapele, vítání všech kamarádů/rodin a hlavně pár panácích na kuráž jsme mohli začít předtančením.

Ples_LSG_83

I přes to, že máme snad nejošklivější šerpy na světě, konfety to zachraňují. Jít v záplavě zlatých hvězdiček ti fakt přeju! Jeden z nejhezčích okamžiků celého plesu. Nakonec přípitek, tanec s rodiči a učiteli a párty může začít!

Ples_LSG_17

Vím jaká otázka přijde. A přiznám se. Ano, byla jsem opilá, ale trochu. Nedělala jsem žádné příšerné blbosti, byla jsem schopná normálně fungovat, přemýšlet a slušně se chovat. Snad. Ne, nezvracela jsem. Dokonce jsem dojela v pořádku autobusem domů.

15644456_1350780001608978_1383453208_nByli tam snad všichni mí blízcí přátelé. Až na jednu osobu, a to mého přítele. Vážně mě to mrzelo. Možná proto jsem tolik pila. Největším překvapením celého plesu mělo být určitě to půlnoční. Proto se tomu asi říká půlnoční překvapení, že ano. I když to překvapení moc není, protože všichni vědí, že přijde.
Asi třistakrát jsem použila slovo překvapení.
Pro mě to tak nebylo (a to nejen proto, že jsem věděla, co to bude). Stalo se to asi nějak takhle: (ve skutečnosti to akorát nebylo tak dramatické, obvi)

Tancovala jsem si bezstarostně na parketu podpořena pár drinky, když v tom mě spolužačka chytila za ruku a táhla mě pryč. Byla jsem zmatená. Než jsem se stačila rozkoukat, už jsem byla skoro vyvedena z davu tancujících. Pokoušela jsem se jí vyškubnout, ale držela mě moc pevně.
„Dělej Baruno, máš tady překvapení!“
To bylo jediné, co jsem zaslechla (asi to bylo to jediné, co Aduš řekla). Vytáhla mě ze k šatnám a hned mi bylo jasné, co se děje. U vchodu stál můj přítel, v tmavě modrém obleku, s úsměvem na rtech a s růží v ruce.
„Snad sis nemyslela, že bych fakt nepřijel.“
V tu chvíli jsem byla opravdu šíleně moc šťastná. Nevím jak dlouho jsem ho objímala, ale klidně bych to ještě protáhla. Nejlepší překvapení na světě.

15542340_739846952831947_8726807466710094460_n

Skóre?
předtančení 
šerpování 
párty 
polibek na tanečním parketu 
dostat se domů 

Takže nakonec to byl skvělý ples! Tadáá!
A co ty? Už jsi měl maturitní ples? Jak sis ho užil?

coneonly

6
Komentářů
 • Kurkiklanka
  Leden 21, 2017

  Sice jsem byla celá natěšená na Vánoční článek, ALE! Myslím, že na tenhle by neměl :3 Btw, přítel? Zase nic nevím! :D Už abych se zase podívala někam do Čech… :)

  Love, K.

  • CONE
   Leden 27, 2017

   Tak nějak jsem Vánoce zazdila :D to je tak, když se ti nechce :D myslím, že to znáš
   Čekám tě na návštěvu a všechno ti povím <3

 • Bambus
  Leden 27, 2017

  Wohou! :D

  • CONE
   Leden 27, 2017

   <3

Co napíšeš ty?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *