ASMR rooms

Blíží se maturita (jop, bojím se šíleně moc), různé testy a zkoušky. Když se učím, zadám si občas do youtube „study music“ či něco podobného a mám pocit, že mi to pak jde líp. Dneska jsem ale objevila ASMR rooms. Nemůžu uvěřit, že jsem bez toho žila celý svůj život. Až ti to ukážu, tak se zblázníš. Zvlášť pokud jsi fanouškem Harryho Pottera!

Sama jsem absolutně netušila, co ta zkratka ASMR znamená (‚room‘ si snad přeložit dokážeš) (pokud ne, znamená to pokoj) a po poradě se strýčkem googlem jsem se dozvěděla, že celým názvem je to „Autonomous Sensory Meridian Response“ v překladu samostatná smyslově-meridiánová reakce.
Prostě a jednoduše jsou to zvuky, které navozují příjemné pocity, uklidňují a uvolňují.

Já jsem ovšem našla ještě větší bombu. ASMR ve stylu Harryho Pottera! Na youtube jsou různá videa, která vás přenesou do Velké síně, do Zapovězeného lesa, ke Třem košťatům, bradavické knihovny, nebo dokonce do kolejních místností. Díky ASMR ti vznikne jakási audio-lehce-vizuální představa, že jsi skutečně v Bradavicích.
Vítr.
Tichý zpěv.
Oheň v krbu.
Déšť za okny.
Otáčení stránek knihy.
Škrábání pera po kusu pergamenu.
Kroky spolužáků, kteří kolem tebe prochází v kolejce.

Kanál, který se jmenuje přímo ASMR rooms má nejvíce videí s tématikou Harry Potter, ale najdeš tam i The Lord of the Rings a Game of Thrones. Popřípadě je spousta jiných kanálů, kde najdeš například i League of Legends atd.
Jelikož celým svým srdcem (o těch předpokladech by se dalo polemizovat) patřím do Havraspáru, tak jsem si okamžitě oblíbila havraspárskou kolejní místnost (upřímně se mi stejně zdá ze všech kolejek nejpříjemnější). Ou, všiml sis toho ducha?! Miluju to.

Kouzelná je ale taky knihovna a hlavně Zapovězený les. Občas mě lehce zamrazilo. Stojí to za to!

A pokud máš náladu na něco strašidelnějšího (doufám, že to strašidelné nepřipadá jen mně), nezapomeň navštívit dům číslo 12 na Grimmauldově náměstí.

K tomuto typu videí se nejlépe hodí sluchátka, protože občas se objevují 3D efekty, kdy kolem tebe někdo prochází a ty slyšíš z jaké jde strany a kam. Zároveň by se měl zvuk pouštět potichu, aby se zvýšil relaxační a uklidňující účinek.

Obecně se ASMR přezdívá virtuální droga, ale neboj, nic ti to neudělá, maximálně usneš, no. Čas od času se také doporučuje na nespavost, i když vědecky prokázaný účinek to nemá. Upřímně? Ano, byla bych u toho schopna usnout :D Což mě přivádí k myšlence, že to vyzkouším. Co ty?

Mezi takové dost známé klasické ASMR kanály patří třeba Gibi ASMR nebo Gentle Whispering ASMR. Slečny mluví pološeptem a mají moc příjemný hlas, což je při této technice relaxace důležité.
Já doporučuju teplé kakao nebo čaj, sluchátka, zavřít oči a uvolnit se.

Tak co? Jak se ti technika ASMR líbí? Znal jsi to už předtím?

coneonly

1

Zatím žádný komentář

Co napíšeš ty?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *